Wypadki za granicą

 

Miałeś kolizję na terenie UE (kolizję za granicą), nie wiesz co z tym zrobić ? Zgłoś się do nas: wyliczymy i zgłosimy Twoją szkodę, poprowadzimy postępowanie u ubezpieczyciela od samego początku do końca.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie w kwocie wyższej niż odszkodowanie, które uzyskałbyś od krajowych ubezpieczycieli. 

Zgłaszamy kolizję za granicą i prowadzimy sprawy od początku do końca, tak aby klient otrzymał maksymalnie wysokie odszkodowanie. Współpracujemy na stałe z kancelariami odszkodowawczymi z terenu UE, a także z rzeczoznawcami.

Kolizja za granicą to dość poważna i skomplikowana sprawa. Zaufaj profesjonalistom i uzyskaj kilkukrotnie wyższe odszkodowanie za wypadek za granicą.

Minimum obowiązków po Twojej stronie. Bez zbędnych formalności. Zgłoś się do nas.


    Procedura

     

    Ruch międzynarodowy

    W związku z coraz większym samochodowym ruchem międzynarodowym, powstaje coraz więcej kolizji i wypadków za granicą kraju. Jeśli zostaliśmy poszkodowani za granicą przez obcokrajowca będącego obywatelem innego członkowskiego państwa UE, obowiązują przepisy unijne.

    Pierwsza możliwość kolizji lub wypadku za granicą dotyczy sytuacji, gdy sprawcą tejże jest obywatel państwa, na którego terytorium doszło do szkody. Druga możliwość ma miejsce, gdy zarówno sprawca jak i poszkodowany byli obywatelami innych państw, niż państwo miejsca wypadku.

    Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci  uzyskać najwyższe odszkodowanie OC za wypadek za granicą.

    Zgłoszenie kolizji powstałej za granicą

    W każdej sytuacji, podobnie jak w Polsce, powinniśmy w przypadku kolizji za granicą – spisać protokół wraz z oświadczeniem sprawcy. Oświadczenie powinno zawierać wszystkie dane osobowe, numer polisy oraz dane zagranicznego ubezpieczyciela.

    Zgłoszenia szkody należy dokonać bądź u ubezpieczyciela sprawcy kolizji, bądź u przedstawiciela tego ubezpieczyciela działającego na terenie Polski. Według przepisów UE każdy ubezpieczyciel ma bowiem obowiązek powołania swojego reprezentanta do spraw likwidacji roszczeń w pozostałych państwach członkowskich. Obowiązek ten wynika z art. 21 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2009/103/WE z dnia 16.09.2009r.

    Informacje o tym, kto jest przedstawicielem ubezpieczyciela zagranicznego w Polsce uzyskamy z Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Konieczne będzie złożenie wniosku. Podobną informację znajdziemy w UFG.

    Takie zgłoszenie kolizji za granicą, w polskim przedstawicielstwie ubezpieczyciela sprawcy, jest dużo prostsze, ale wiąże się z uzyskaniem najczęściej dużo niższego odszkodowania niż należne.

    Zgłoszenie kolizji zagranicznej w Polsce czy bezpośrednio za granicą?

    Zgłoszenie wypadku za granicą, a zgłoszenie dokonane na ręce reprezentanta w Polsce to dwie odrębne procedury likwidacji skutków kolizji zagranicznej. 

    W obu przypadkach, po powrocie do kraju możemy kontaktować się z polskim przedstawicielem ubezpieczyciela oraz z nim dalszy proces likwidacji szkody. Nie ma większej różnicy jeśli chodzi o procedurę zgłoszenia między tym, czy zgłosimy szkodę za granicą, a zgłoszeniem dokonanym na ręce reprezentanta w Polsce. Według przepisów zgłoszenie żądania odszkodowawczego bezpośrednio zagranicznemu zakładowi ubezpieczeń wywołuje skutki, jakie ustawa przewiduje w przypadku zgłoszenia bezpośrednio zagranicznemu zakładowi ubezpieczeń, takie same jak w przypadku zgłoszenia żądania odszkodowawczego reprezentantowi do spraw roszczeń ustanowionemu w Polsce.

    Zgłoszenie kolizji zagranicznej do pośrednika (reprezentanta) powoduje, że całość korespondencji odbywa się w języku polskim. Wymiana korespondencji w innym języku – wymaga naszej zgody. Jeśli zaś zgłosimy wypadek zagraniczny – zagranicznemu ubezpieczycielowi bezpośrednio – to całość korespondencji odbywa się w języku obcym. O ile może to się wydawać uciążliwe i formalnie oba procesy są równoważne, to w praktyce nieco łatwiej jest uzyskać wyższe odszkodowanie poprzez bezpośrednie zgłoszenie. Wtedy też proces odszkodowania odbywa się według przepisów prawa obcego – obowiązującego na terenie państwa kolizji lub wypadku.

    Nieco inaczej wygląda likwidacja szkód osobowych. Tutaj stosuje się zasady określone w Konwencji haskiej z roku 1971. 

    Po wykonaniu wyceny, ubezpieczyciel dokonuje wypłaty odszkodowania.

    ZANIM WYJDZIESZ - ZADZWOŃ
    To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać!
    Wycenimy Twoją szkodę i sprawdzimy ile jeszcze możesz odzyskać odszkodowania.
    ZANIM WYJDZIESZ - ZADZWOŃ
    To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać!
    Wycenimy Twoją szkodę i sprawdzimy ile jeszcze możesz odzyskać odszkodowania.