Wypożyczalnie samochodowe – współpraca w zakresie dopłat do odszkodowań ?

Wypożyczalnie samochodowe i dopłaty do odszkodowań

Wypożyczalnie samochodowe to firmy, które mają bardzo dużo szkód komunikacyjnych. Obsługa prawna tych procesów (likwidacji szkód i dopłat do odszkodowań) jest procesem dość skomplikowanym. Postępująca specjalizacja na rynku prawnym, powoduje, że znaczna część wypożyczalni samochodowych decyduje się na współpracę z firmami świadczącymi usługi w zakresie dopłat do odszkodowań. Wybierają tę opcję, bo jest dla nich bardziej opłacalna, niż tworzenie etatu w firmie (dla prawnika), czy posiadanie działu prawnego (odrębnego), czy nawet podpisywanie umowy o obsługę prawną z zewnętrzną kancelarią. Współpraca z kancelarią (firmą) odszkodowawczą jest dla wypożyczalni samochodowych bardziej opłacalna, elastyczna, niezależna, wygodna. Po prostu to im się opłaca.

Wypożyczalnie samochodowe

Wypożyczalnie samochodowe

Wypożyczalnie samochodowe

Wypożyczalnie samochodowe są narażone na ryzyko wystąpienia szkód, których naprawa może być kosztowna. W przypadku gdy szkoda zostanie spowodowana przez klienta wypożyczalni, ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie w wysokości niższej niż rzeczywisty koszt naprawy. W takiej sytuacji wypożyczalnia może ponieść znaczne straty finansowe.

Dopłaty do odszkodowań

Firmy zajmujące się dopłatami do odszkodowań mogą pomóc wypożyczalniom w uzyskaniu dodatkowych środków na pokrycie kosztów naprawy uszkodzonych pojazdów. Kancelarie odszkodowawcze posiadają doświadczenie i wiedzę niezbędną do skutecznego dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli.

Jakie korzyści mogą odnieść wypożyczalnie samochodowe współpracując z kancelarią odszkodowawczą ?

  • Możliwość uzyskania pełnego odszkodowania – kancelarie odszkodowawcze mają doświadczenie w negocjowaniu z ubezpieczycielami i uzyskiwaniu dodatkowych kwot odszkodowań od ubezpieczycieli. Dzięki temu mogą uzyskać dla wypożyczalni odszkodowanie w wysokości rzeczywistych kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – dochodzenie odszkodowań od ubezpieczyciela może być procesem żmudnym i czasochłonnym. Współpraca z kancelarią odszkodowawczą pozwala wypożyczalniom na uniknięcie tych kosztów i skupienie się na prowadzeniu działalności.
  • Poprawa wizerunku – wypożyczalnia, która szybko i sprawnie wypłaca odszkodowania, buduje pozytywny wizerunek wśród klientów.

Jak wybrać kancelarię odszkodowawczą ?

Przy wyborze kancelarii odszkodowawczej warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Doświadczenie – kancelaria powinna mieć doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań z tytułu szkód komunikacyjnych.
  • Specjalizacja – kancelaria powinna specjalizować się w dochodzeniu odszkodowań dla wypożyczalni samochodów.
  • Rekomendacje – warto sprawdzić opinie klientów o kancelarii.

Podsumowanie

Współpraca z firmą w zakresie dopłat do odszkodowań może być korzystna dla wypożyczalni samochodowej. Kancelarie odszkodowawcze mogą pomóc wypożyczalniom samochodowym w uzyskaniu pełnego odszkodowania, oszczędzeniu czasu i pieniędzy oraz poprawie wizerunku.

Dopłata do odszkodowania dla wypożyczalni samochodowej jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w krótkim czasie pozwala na uzyskanie prawidłowej kwoty odszkodowania z OC sprawcy lub z innych spraw np. AutoCasco czy jeszcze innych.

Samodzielny prawnik lub dział prawny a firma odszkodowawcza – obsługa wypożyczalni samochodowych

Warunki wypłaty dopłaty do odszkodowania w porównaniu do samodzielnego odwoływania się na własną rękę przez wypożyczalnie samochodowe, które czasem do tych celów musiałyby wynajmować prawnika, co wiąże się z dodatkowymi kosztami po ich stronie, jest tańszym, szybszym i prostszym sposobem na wyrównanie odszkodowania do prawidłowej jego wysokości. Długofalowa i trwała współpraca wiąże się z wieloma korzyściami po obu stronach. Przede wszystkim, ubezpieczyciele często zaniżają w kosztorysach koszty naprawy. Kancelaria szybko skoryguje te kwoty bez konieczności sporządzania odwołania czy prowadzenia sprawy sądowej. Uzyskanie dopłaty do odszkodowania dla wypożyczalni samochodowej jest opłacalne i proste. Ponadto, taka współpraca nie wiąże się ze zbyt wieloma formalnościami. Wymaga przekazania odpowiednich dokumentów np. kosztorysu i decyzji czy zdjęć uszkodzeń celem wykonania prawidłowej kalkulacji kosztów naprawy pojazdu. Proces zawarcia umowy o dopłatę do odszkodowania jest prosty i nieskomplikowany, dlatego też wypożyczalniom samochodowym, po prostu opłaca się korzystać z usług kancelarii odszkodowawczych. We firmach takich jak wypożyczalnie samochodowe klienci lub poszkodowani, ale i sama wypożyczalnia samochodowa ma także nieraz bardziej skomplikowane sprawy związane z odszkodowaniami, które dzięki współpracy z wyspecjalizowaną kancelarią odszkodowawczą, udaje się kompleksowo, szybko i w miarę niedrogo załatwić, często bez większych formalności i terminowo (np. dopłata do odszkodowania).

Zapraszamy do współpracy i kontaktu !

Rzecznik Finansowy

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

ZANIM WYJDZIESZ - ZADZWOŃ
To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać!
Wycenimy Twoją szkodę i sprawdzimy ile jeszcze możesz odzyskać odszkodowania.
ZANIM WYJDZIESZ - ZADZWOŃ
To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać!
Wycenimy Twoją szkodę i sprawdzimy ile jeszcze możesz odzyskać odszkodowania.